136.5k
CUK Anioły Toruń
Idealne podsumowanie sezonu! 1 rok temu | 15.04.2023, 20:25
Idealne podsumowanie sezonu!

CUK Anioły efektownym zwycięstwem zakończyły fazę zasadniczą II Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn. W meczu 22. Kolejki torunianie pokonali przed własną publicznością MMKS Lotnika Łęczyca 3:0.

Kibice CUK Aniołów nie mogli wyobrazić sobie lepszego rozpoczęcia meczu w wykonaniu ich drużyny, która szybko objęła wysokie, nawet sześciopunktowe prowadzenie (12:6). Niestety, po chwili w szeregi gospodarzy wkradło się zamieszanie i Lotnikowi udało się odrobić kilka punktów (13:16). Na właściwe tory Anioły wróciły dzięki serii świetnych zagrywek Jakuba Skadorowy (19:13). Świetnie na siatce grał Isbel Mesa, który blokiem studził ataki gości. Łukasz Kalinowski dopisał do dorobku drużyny punkt po asie serwisowym (21:14). Wysoka zaliczka pozwoliła toruńskim siatkarzom spokojnie doprowadzić do zwycięstwa w tej odsłonie 25:18.

Po zmianie stron torunianie nadal świetnie spisywali się na siatce, skutecznie blokując rywali (10:6). W tej części meczu obie drużyny popełniły jednak błędy w polu serwisowym, co zwolniło tempo gry. Siatkarskim sprytem popisywał się z kolei Łukasz Sternik, który zaskakiwał gości kiwkami z drugiej piłki (13:8). Z minuty na minutę CUK Anioły konsekwentnie budowały przewagę nad Lotnikiem. Drugi set zakończył się zwycięstwem gospodarzy 25:17.

Również w trzeciej odsłonie torunianie szybko narzucili rywalom twarde warunki. Po chwili było już 8:4. W dalszej części spotkania nie brakowało długich wymian i ciekawych ataków po obu stronach siatki. CUK Anioły nie dały sobie jednak odebrać kilkupunktowego prowadzenia i konsekwentnie zmierzały do zwycięstwa w tym secie, a zarazem całym meczu. Dobrą grą przypomniał o sobie także Krzysztof Gulak (16:8). W ostatnich minutach serca publiczności zabiły jednak szybciej, ponieważ Lotnik odrobił stratę i zbliżył się na dwa punkty (21:23). Podopieczni trenera Sebastiana Tylickiego zachowali zimną krew i zakończyli tego seta 25:21. Mecz z Lotnikiem Łęczyca był dla naszej drużyny ostatnim sprawdzianem przed turniejem półfinałowym II ligi, który już w przyszły weekend rozegrany zostanie w Grodzisku Mazowieckim.

CUK Anioły Toruń - MMKS Lotnik Łęczyca 3:0
W setach: 25:18, 25:17, 25:21