137.4k
CUK Anioły Toruń
Pewne zwycięstwo i komplet kibiców na trybunach! 1 rok temu | 25.02.2023, 21:52
Pewne zwycięstwo i komplet kibiców na trybunach!

W meczu 18. kolejki II Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn CUK Anioły Toruń, podjęły przed własną publicznością LUKS Wilki Wilczyn. Spotkaniu przyglądał się komplet publiczności.

CUK Anioły Toruń zaprezentowały się kibicom w nowych strojach, przygotowanych z okazji obchodów 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika.

Od początku spotkania torunianie narzucili rywalom twarde warunki. Po chwili prowadzili już 10:4 przy zagrywce Łukasza Zimonia. Następnie serią serwisów popisał się Jakub Skadorowa. Po jego asie (16:5), trener gości poprosił o drugi czas na żądanie. Wskazówki pomogły, ale gospodarze utrzymywali wysokie 10 punktowe prowadzenie (19:9). Po efektownym ataku z prawego skrzydła Skadorwy było już 21:9. Ta zaliczka wystarczyła by pewnie wygrać seta 25:12.

Również po zmianie stron, wydarzenia na boisku przebiegały po myśli publiczności, która licznie zasiadła na trybunach Szkoły Podstawowej nr 28. Po asie serwisowym Łukasza Kalinowskiego, CUK Anioły prowadziły 10:4. W szeregi gospodarzy wkradło się małe zamieszanie i zawodnikom z Wilczyna udało się odrobić trzy punkty. Trener Sebastian Tylicki postanowił wziąć czas i uspokoić grę (12:8).  Dzięki dobrej grze w przyjęciu, Rafał Maluchnik mógł kreować grę na siatce. Po ataku środkowego Łukasza Zimonia torunianie prowadzili 16:10. Kolejne akcje na boisku, przybliżały gospodarzy do zwycięstwa w tej odsłonie, która zakończyła się wynikiem 25:17.

Trzeci set ponownie mocno rozpoczęły CUK Anioły, obejmując prowadzenie 9:3. Po chwili jednak Tymoteusz Juszczak, mocnym serwisem dopisał dwa punkty do dorobku Wilków (9:5).  W kolejnych minutach przewaga toruńskich siatkarzy stopniała do 3 punktów (11:8). Ku zadowoleniu kibiców z prawego skrzydła przypomniał o sobie Jakub Skadorowa (14:9). Ważne punkty dołożył także Isbel Mesa  skuteczną grą blokiem (19:13). Torunianie pewnie wygrali tę odsłonę 25:20 i cały mecz 3:0.

CUK Anioły Toruń- LUKS Wilki Wilczyn 3:0  w setach: 25:12; 25:17; 25:20