138.1k
CUK Anioły Toruń
11 zwycięstwo CUK Aniołów Toruń 1 rok temu | 19.12.2022, 09:37
11 zwycięstwo CUK Aniołów Toruń

W meczu 12. kolejki II Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn, CUK Anioły Toruń pokonały przed własną publicznością MLKS A.Z. Iwaniccy Gubin 3:0 (25:16, 25:20, 25:16). To spotkanie rozpoczęło rundę rewanżową w Toruniu.

W pierwszej rundzie fazy zasadniczej, torunianie zgromadzili komplet zwycięstw i zajmowani pozycję lidera grupy A. Mecz z zespołem z dołu tabeli, był ostatnim w tym roku wyzwaniem dla podopiecznych trenera Sebastiana Tylickiego. Set otwierający spotkanie przebiegł pod dyktando gospodarzy, którzy wypracowali nawet 9 punktowe prowadzenie. Wysoka zaliczka wystarczyła, by pewnie wygrać tę odsłonę 25:16

Goście z Gubina nie przyjechali jednak do Torunia tylko na wycieczkę. Kibice, którzy zasiedli na trybunach Szkoły Podstawowej nr 28, zobaczyli wiele ciekawych i długich wymian. Gospodarze nie wystrzegli się błędów, dlatego chwilami wynik oscylował w granicach remisu. W decydujących fragmentach 2 i 3 seta widoczni na parkiecie byli zwłaszcza Jakub Skadorowa i Łukasz Zimoń. Po dwóch asach serwisowych Zimonia, Anioły prowadziły w ostatniej partii 22:16 i pewnie zmierzały po zwycięstwo w tej odsłonie i w całym meczu. Ostatecznie CUK Anioły Toruń pokonały MLKS A.Z. Iwaniccy Gubin 3:0.