1.3k

151.9k
CUK Anioły Toruń
Bilans CUK Aniołów Toruń na koniec 2023 roku? 15-0! 4 miesiące temu | 20.12.2023, 22:01
Bilans CUK Aniołów Toruń na koniec 2023 roku? 15-0!

2,5 godziny – dokładnie tyle trwało ostatnie, bardzo emocjonujące spotkanie naszych siatkarzy w roku 2023. Torunianie po tie-breaku pokonali w trzeciej rundzie TAURON Pucharu Polski zespół UKS-u Sparty Grodzisk Mazowiecki (w setach: 24:26, 20:25, 25:22, 25:19, 15:12).

Toruńscy fani siatkówki doskonale wiedzą, że gdy przychodzi zmierzyć się ich zawodnikom z ekipą z Grodziska Mazowieckiego, jest aż parno od emocji. W ubiegłym sezonie w barażu o awans do 1. Ligi torunianie także wygrali po pięciosetowej walce, ale tamtego spotkania – z powodu braku awansu – nie mogą wspominać dobrze.

Zupełnie inne nastroje towarzyszą drużynie CUK Aniołów po ostatnim meczu w 2023 roku. Trzeba jednak przyznać, że gdy na tablicy wyników w setach było już 0-2, niektórzy z kibiców zaczęli powątpiewać w ostateczny sukces.

W pierwszych dwóch partiach spotkania ze Spartą w toruńskich szeregach zawodziło przede wszystkim przyjęcie. A skoro tak, to często też próby ataku kończyły się fiaskiem. Co więcej, w zespole przyjezdnych świetnie prezentował się niezwykle doświadczony kapitan, Łukasz Kaczorowski, nękający torunian zwłaszcza swoimi atomowymi zagrywkami. W pierwszej części CUK Anioły co prawda zdołały obronić aż trzy piłki setowe, ale ostatecznie musiały uznać wyższość gości.

W drugiej partii starcia pucharowego obraz gry zasadniczo nie zmienił się. Po toruńskiej stronie pojawiło się sporo błędów na zagrywce (10:15), goście zaś byli niezwykle uważni w defensywie. Po nieudanym serwisie Isbela Mesy i zablokowaniu Rafała Pawlaka (18:22), stało się jasne, że będzie trudno wrócić do gry w tej części meczu.

Przełom nastąpił w trzecim secie. Już nieco wcześniej, co ważne z perspektywy czasu, na parkiecie pojawili się Jakub Skadorwa oraz Łukasz Walawender, co odmieniło losy spotkania.

Toruński atakujący stopniowo budował swoją wysoką dyspozycję, aż do statusu prawie nieomylnego. Drugi zaś umiejętnie rozgrywał, a także straszył przyjezdnych swoją zagrywką. Końcówka seta nr 3 była niezwykle wyrównana, ale wtedy sprawy w swoje ręce wziął Skadorwa, dzięki czemu CUK Anioły złapały setowy kontakt.

Czwarta partia? Torunianie byli uskrzydleni pomyślnie zakończonym trzecim setem (10:4). Goście jednak podjęli rękawice, a cały mecz wszedł na zdecydowanie wyższy poziom. Momentem przełomowym była skuteczna akcja ze środka po bardzo długiej wymianie, zakończona przez Łukasza Zimonia (20:14).

W tie-breaku początkowo żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć punktu po swojej zagrywce (6:6). W tym momencie CUK Anioły włączyły kolejny bieg, zdobywając aż cztery punkty z rzędu. Końcowe zwycięstwo znacznie przybliżyło się, ale goście potrafili wykorzystać toruńskie błędy w rozegraniu (11:9). Kluczowe w piątym secie było zablokowanie Łukasza Kaczorowskiego w akcji na 14:12. Dzieła awansu do kolejnej, czwartej rundy TAURON Pucharu Polski dopełnił Bartosz Grzona, który także wniósł do toruńskiej ekipy sporo dobrego.

Za MVP meczu z UKS-em Spartą uznano Łukasza Walawendera.

Kolejny mecz CUK Anioły rozegrają w Sieradzu (6 stycznia). Do hali Szkoły Podstawowej Nr 28 wrócą tydzień później – 13 stycznia ich rywalem będzie zespół Volley Team Żychlin.